Akcja “Pozytywna uwaga”

Miło nam poinformować Was, Drodzy Rodzice oraz Uczniowie, że nasza szkoła po raz trzeci przystąpiła do ogólnopolskiej akcji pt. „Pozytywna Uwaga”!

Cel akcji

Zaczynamy od listopada i pochwał w e-dzienniczku, ale w Pozytywnej Uwadze chodzi o coś znacznie ważniejszego – relacje. Jesteśmy ludźmi i dobre relacje napędzają nas do budowania, tworzenia, zdobywania. To, jak będzie wyglądała nasza przyszła praca, związek i życie w dużym stopniu kształtuje także szkoła. To nierzadko nauczyciel podaje pomocną dłoń, gdy inni stracili w nas wiarę. To nauczycielka motywuje, gdy widzi błysk zainteresowania w oku. Wspierając uczniów szkoła towarzyszy ich rodzinom w najlepszych i najgorszych momentach, bo dobro uczniów to wspólna sprawa – uczniów, nauczycieli i rodziców. 

Docenianie innych robi dobrze i nam samym. Bycie dobrym dla innych pomaga ci być lepszym człowiekiem. A wszyscy lubimy być dobrymi ludźmi. – mówi nam Iwona Grochowska, psycholog, trener biznesu, autorka programu dla liderów „Akademia Doceniania”. – Popatrz uważnie na drugiego człowieka. Tak po ludzku. Popatrz na swojego ucznia, pracownika, swoje dziecko i zastanów się co możesz zrobić, by dodać mu skrzydeł. 

Wspólnie przeganiamy listopadowe smutki ze szkolnych korytarzy i wpisujemy uczniom pozytywne uwagi w e-dzienniczkach. Uczymy się także chwalić, bo mądre chwalenie jest trudniejsze, niż się wydaje. 

Za co chwalimy? Za pomysłowość, za pomoc w lekcji, za pomoc koledze. Skutecznie, choć powoli, przełamujemy stereotyp, że uwaga jest tylko negatywna.

Jesteśmy razem!

Wspólnie wyjdźmy zza zaklętego kręgu narzekania na polską szkołę i powiedzmy sobie nawzajem coś pozytywnego. Nauczyciele – uczniom, uczniowie – nauczycielom, rodzice – jednym i drugim. Bądźmy dla siebie dobrzy, bo mamy przecież wspólny cel: wychować dobrych ludzi.

Obecnie do akcji „Pozytywna uwaga” przystąpiło już ponad 900 szkół w Polsce. Więcej informacji odnośnie inicjatywy oraz tegorocznej edycji znajduje się na stronie internetowej: https://pozytywnauwaga.pl/informacje-o-iv-edycji/ 

Uczniu/uczennico – daj nam powód do wpisania Ci uwagi – POZYTYWNEJ uwagi!