CO SŁYCHAĆ W ŚWIETLICY?

listopad 2023


Nasza Ojczyzna

W pierwszych dniach listopada tradycyjnie zajęliśmy się wieloma zagadnieniami dotyczącymi dziejów naszego państwa. Interesowało nas nie tylko Narodowe Święto Niepodległości i przyczyny jego ustanowienia, ale także inne historyczne wydarzenia i postaci oraz polskie symbole. Podczas zajęć utrwalaliśmy znajomość wszystkich 4 zwrotek hymnu narodowego oraz jego melodię, czytaliśmy legendy, opowiadania i wiersze o tematyce historycznej, rozwiązywaliśmy quizy, krzyżówki i inne łamigłówki, oglądaliśmy filmy edukacyjne, tworzyliśmy prace plastyczne i uczestniczyliśmy w ciekawych rozmowach na temat znaczących i interesujących wydarzeń z wielowiekowej historii Polski.

Czytanie to przyjemność… Pisanie też

W październiku rozpoczęliśmy całoroczną akcję Cała świetlica czyta dzieciom, a w listopadzie bardziej wnikliwie zastanawialiśmy się nad walorami czytania książek. Dzięki nim przeżywamy wiele interesujących przygód, poznajemy wielu bohaterów i możemy wraz z nimi doświadczać ich przeżyć i doświadczeń, uczymy się postępować, odróżniać dobro od zła, bogacimy słownictwo, rozwijamy się i często bardzo dobrze się bawimy.

Nasze zajęcia zostały także wypełnione tworzeniem własnych książeczek. Mogliśmy się wcielić w rolę ich autorów – pisarzy i ilustratorów, co sprawiło nam wiele zadowolenia i radości.

Co jeszcze?

– obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia, tworząc przepiękne prace plastyczno-techniczne, dzięki którym nasze tablice wypełniły się uroczymi misiami,

– wykonaliśmy prace prezentujące jeżyki i późną jesień,

– pierwszoklasiści po raz drugi przygotowali zdrowe II śniadanie,

– 20. listopada zajmowaliśmy się tematyką praw dziecka w związku z przypadającym wówczas Międzynarodowym Dniem Praw Dziecka.