CO SŁYCHAĆ W ŚWIETLICY?

marzec 2024

Początek wiosny i Wielkanoc

W tym roku w jednym miesiącu witaliśmy początek wiosny i przygotowywaliśmy się do wiosennej przerwy świątecznej. W związku z tym tematyka i działania podejmowane na naszych świetlicowych zajęciach dotyczyły obu tych obszarów. Tworzyliśmy prace, wybierając słoneczne i soczyście zielone barwy. Nasze pomieszczenia zostały udekorowane marcową mieszanką warunków atmosferycznych, wczesnowiosennymi kwiatami, wiosennymi krajobrazami, świeżym, gotowym do spożycia szczypiorkiem oraz wielkanocnymi pisankami, kogucikami i barankami. Każdy słoneczny i  cieplejszy dzień sprawiał radość i dodawał energii do pracy i zabawy.

Muminki

Marzec to kolejny miesiąc, w którym podejmowane były działania w ramach całorocznego projektu opartego o serię książek o uroczych Muminkach i ich przyjaciołach. W tym miesiącu otoczenie domków naszych bohaterów zostało udekorowane wiosennymi elementami, a na tablicy pojawiły się pięknie pokolorowane rysunki okładek wszystkich książek o Muminkach.

Co jeszcze?

– po raz kolejny pierwszoklasiści samodzielnie przygotowali zdrowe II śniadanie,

– w ramach „Drzwi otwartych” spotkaliśmy się z kandydatami na przyszłorocznych uczniów klas pierwszych i ich rodzicami, którzy w świetlicy mogli pobawić się i wykonać proponowane im w różnych technikach prace plastyczne,

– w marcu wystartowała akcja „Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato”, dzięki której na naszych zajęciach zaczęliśmy gościć naszych rodziców, którzy czytają nam interesujące, wybrane przez siebie książki.