Dzień Kundelka

Serce człowieka można poznać po tym,
jak traktuje zwierzęta.

(Immanuel Kant)

W okresie od 18 do 28 października br. w naszej szkole trwała akcja charytatywna, zorganizowana przez Samorząd Uczniowski z okazji Dnia Kundelka. Jej celem była zbiórka darów na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt “Azorek” w Obornikach Wielkopolskich.

W holu naszej szkoły można było pozostawić m.in. suchą i mokrą karmę, koce, legowiska, zabawki, a także gryzaki naturalne.

Dziękujemy wszystkim za tak liczną pomoc i włączenie się w akcję.

Uczniom klasy 8d dziękujemy za pomoc w przeniesieniu i przygotowaniu produktów do transportu.

Wizyta w schronisku

Zebrane dary do schroniska w Obornikach, pod opieką p. Sary Budnej, dostarczyły dwie przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego: Przewodnicząca – Celestyna Wojciechowska oraz Wiceprzewodnicząca – Hanna Ziemiańska.

Podczas pobytu w schronisku dziewczyny postanowiły udzielić także pomocy niematerialnej – zabrały trzy pieski ze schroniska na spacer po malowniczej, jesiennej okolicy. Radość czworonogów z leśnej wycieczki była ogromna. Uczennice miały również okazję pobawić się z czwartym pieskiem, a także wysłuchać historii kilku podopiecznych schroniska.

Postawa dziewczyn jest godna naśladowania, a opiekunowie schroniska zapraszają chętne osoby do odwiedzenia potrzebujących towarzystwa piesków! Może uda Ci się znaleźć stały i bezpieczny dom dla któregoś z nich? 🐶