DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA


Fundacja Mam Marzenie jak co roku organizuje obchody Dnia Pluszowego Misia, święta ustanowionego na pamiątkę pewnego nieudanego polowania…
25 listopada 1902 roku prezydent USA Teodor Roosevelt wybrał się z przyjaciółmi na polowanie, w czasie którego postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał opatrzenie i uwolnienie zwierzęcia, co zostało zilustrowane komiksem w waszyngtońskiej prasie. Jeden z czytelników, zainspirowany tym wydarzeniem, stworzył pluszową zabawkę dla dzieci w formie misia, którą nazwał Teddy Bear nawiązując do imienia prezydenta. Od 119 lat pluszowe misie cieszą się niesłabnącą miłością najmłodszych, służąc za pocieszycieli, przyjaciół, a czasem nawet za poduszki.
Wolontariusze Fundacji widząc potrzebę wsparcia psychologicznego dla dzieci przebywających w szpitalach, od 10 lat przekazują małym pacjentom zabawki właśnie w wyjątkowym Dniu Pluszowego Misia.

Jako społeczność Szkoły Podstawowej nr 38 w Poznaniu po raz kolejny dołączyliśmy do akcji  i w poniedziałek 19 listopada 2023 r. przekazaliśmy pełne worki pluszaków oraz innych zabawek i artykułów plastycznych.Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!