Maj i czerwiec w świetlicy

Spotkanie z Klubem Seniora

We wtorek 09.05.2023 r. odbyło się spotkanie z członkami Winogradzkiego Klubu Seniora, którego byliśmy współorganizatorami. Wydarzenie to było na swój sposób niezwykłe, ponieważ doszło do niego po kilku latach przerwy spowodowanej pandemią. Dla naszych gości przygotowaliśmy poczęstunek oraz wykonane podczas zajęć w świetlicy barwne, umocowane na patyczkach motyle.

Uczestnikom spotkania został zaprezentowany koncert, którego program opracowała pani Anna Kichler. Wszystkie występy uczniów naszej szkoły spotkały się z uznaniem zgromadzonych w sali gości.

Zdrowe śniadanie

Pod koniec maja pierwszoklasiści po raz ostatni w tym roku szkolnym przygotowali zdrowe drugie śniadanie.

Za każdym razem podziwialiśmy ich pracowitość i pomysłowość. Cieszymy się, że nasza świetlicowa akcja wspierała doskonalenie umiejętności samodzielnego szykowania posiłku i uświadamiała jak ważne jest zdrowe i regularne odżywianie.

Dziękujemy rodzicom za pomoc w realizacji akcji i wyposażanie dzieci w potrzebne akcesoria i produkty żywnościowe.

Cała świetlica czyta dzieciom

Dobiegła końca kolejna świetlicowa akcja, która polegała na wspólnym czytaniu i poznawaniu wielu interesujących bohaterów oraz ich przygód, doświadczeń, trudności i radości, które mogliśmy razem z nimi przeżywać.

Słuchając czytanych utworów ćwiczyliśmy uwagę, doskonaliliśmy umiejętność wypowiadania się, wyrażania opinii i dokonywania ocen.

Przyjemne z pożytecznymJ.

Co jeszcze?

– rozmawialiśmy o naszych zainteresowaniach, pasjach i fascynacjach,

– zastanawialiśmy się nad tym, co umiemy, co potrafimy, w czym jesteśmy lepsi po roku nauki,

– planowaliśmy wakacji i przypominaliśmy sobie zasady bezpiecznego wypoczynku, – cieszyliśmy możliwością spędzania czasu na świeżym powietrzu, zwłaszcza w słoneczne i ciepłe dni.