NOC BIOLOGÓW 2024

Z biologią za pan brat …

NOC BIOLOGÓW 2024

W piątek,12 stycznia, po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w imprezie naukowej Noc Biologów, która odbywała się na Wydziale Biologii UAM. Jak co roku organizatorzy przygotowali różnorodne warsztaty i wykłady dostosowane do grup wiekowych. Nasi uczniowie, w dwóch grupach: klasy 5-6 oraz 7-8 piątkowe popołudnie i wieczór spędzili na odkrywaniu świata biologii, tym razem pod hasłem: Tajemnice życia od komórek do biosfery. 

Młodsza grupa uczniów szukała odpowiedzi na pytanie Czy można zrobić komórce maseczkę? uczestnicząc w mikroskopowych warsztatach, wysłuchała wykładu o ogrodach zoologicznych „Komu i po co jest potrzebne ZOO?” oraz wzięła udział w różnorodnych aktywnościach, które odbywały się na terenie wydziału. Natomiast starsi uczniowie odkrywali sekrety życia na biegunie północnym, wysłuchali wykład na temat „Czy ośmiornice wyjdą kiedyś na ląd?” oraz uczestniczyli w warsztatach na temat radzenia sobie ze stresem, czyli ChillOut Challenge. Naszą naukową przygodę zakończyliśmy o godz. 21:00. Pomimo późnej pory i zmęczenia na twarzach uczestników malowała się radość i satysfakcja z możliwości bliskiego kontaktu ze światem nauk przyrodniczych. Naprawdę było warto!!!

BIOLOGICZNE DIY –

uczniowskie modele komórek i DNA

Uczniowie klas 5 z dużym zapałem i kreatywnością wykonali modele komórek roślinnych, zwierzęcych, grzybowych i bakteryjnych, natomiast ósmoklasiści zaprezentowali przestrzenne modele DNA. Prace wykonano z dużą starannością i na pewno stanowią doskonałą pomoc naukową w odkrywaniu świata biologii. Polecamy każdemu!