Podsumowanie Tygodnia Mózgu

Właśnie zakończyliśmy działania związane z Tygodniem Mózgu – naszą szkolną MÓZGOMANIĄ

Co robiliśmy?

Poniedziałek to Polscy superbohaterowie nauki i wykonanie sylwetek wylosowanych postaci.

Wtorek to Dzień z postacią. Uczniowie przebierali się za wybraną postać naukowca. W strojach mogli wykorzystać emblematy związane z danym naukowcem lub jego odkryciem, a także skojarzenia z obchodzonym tygodniem mózgu. Tego dnia chętni uczniowie zmagali się także z zadaniami konkursowymi Ogólnopolskiego Konkursu „Świetlik”.

Środa to JĘZYKOWE SZARADY i na tropie słów, czyli poszukiwania kodów QR na terenach zielonych szkoły z zagadkami pod którymi ukryte były słowa. Następnie należało ułożyć krótkie/zabawne opowiadania z wykorzystaniem jak największej liczby odnalezionych wyrazów. Tego dnia chętni uczniowie klas młodszych zmagali się także z zadaniami konkursowymi, tym razem był to Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „Puchacz Piotr”.

Czwartek to ŚWIĘTO MATEMATYKI, lekcje z zabawami oraz coroczny konkurs Na tropach matematyki. Uczniowie mieli za zadanie odnaleźć matematyczne zadania ukryte na terenie szkoły i je rozwiązać.

Piątek to czas na podsumowanie, oglądanie galerii postaci oraz czytanie historyjek


JĘZYKOWE SZARADY – NA TROPIE SŁÓW – wejdź i zobacz


Cały tydzień uczniowie mogli trenować neurony podczas wspólnych rozgrywek planszowych przy przygotowanych stanowiskach z grami.

Dziękujemy za wspólną zabawę!


Wykorzystane w filmie grafiki pochodzą ze strony
https://liblink.pl/LBGLLUP4zY