Spotkanie z architektami w klasie 2c

20 kwietnia 2023 r. uczniowie klasy 2 c w ramach preorientacji zawodowej wzięli udział w spotkaniu z architektami Państwem Justyną i Leszkiem Salzman. Podczas prezentacji architekci wprowadzili uczniów w tajniki swojego zawodu, opowiadając o etapach budowania domów, sposobach pomiaru przestrzeni, zasadach projektowania budynków, wyposażania wnętrz, a także zapoznali z zestawem narzędzi, których na co dzień używają w pracy. Uczniowie z zainteresowaniem przysłuchiwali się szczegółom powstawania projektów oraz zadawali pytania na temat możliwości jakie daje zawód architekta. Okazało się, że już są chętni do wykonywania tego zawodu: Hania- architekt krajobrazu, a Adam- architekt domów.  Pani Salzman pokazała uczniom swoje projekty w postaci makiety, które wykonane zostały podczas studiów. Uczniowie mieli okazję samodzielnie zaprojektować makietę miasteczka z gotowych elementów. Punktem kulminacyjnym spotkania była niespodzianka w postaci ciasteczek w kształcie domków i ludzików własnoręcznie przygotowana przez panią architekt. Uczniowie owacjami podziękowali Państwu Justynie i Leszkowi Salzman za wspaniałe spotkanie.