Sukces naszych uczniów…

Po raz pierwszy uczniowie klas czwartych uczestniczyli w kampanii edukacyjnej „Co zrobić z tym deszczem?” przygotowanej przez Aquanet Retencja.

Kampania była skierowana do czwartoklasistów poznańskich szkół podstawowych, a jej celem było budowanie wśród odbiorców potrzeby odpowiedzialnego i świadomego gromadzenia oraz wykorzystywania zasobów wodnych.

Podczas lekcji przyrody uczniowie dowiedzieli się, czym różni się deszczówka od wody płynącej w kranie, w jaki sposób mogą zbierać i wykorzystywać deszczówkę i dlaczego jest to korzystne dla środowiska.

Podsumowaniem akcji był konkurs plastyczny, w którym uczestnicy kampanii, uczniowie klas czwartych, mieli za zadanie przedstawić ciąg dalszy historii Dropka i Dropci poznanej podczas zajęć. W swojej pracy należało zaprezentować jeszcze inne sposoby wykorzystywania wody deszczowej.

Z radością informujemy, że uczeń naszej szkoły Leon Generalczyk z klasy 4a zajął I miejsce

a Emil Kuliński, uczeń z klasy 4c, został wyróżniony.

Nasza radość jest tym większa, gdyż zgodnie z regulaminem konkursu szkoła, do której uczęszcza laureat I miejsca otrzyma ogród deszczowy, którego projektem i wykonaniem zajmie się organizator konkursu, Aquanet Retencja.

Cieszymy się, że w ten sposób możemy włączyć się w ratowanie naszej planety!

Leonie i Emilu dziękujemy i gratulujemy!!!

 

Praca konkursowa naszego ucznia