Szkolna Liga Wolontariacka 2022/2023 – VI edycja

Już po raz kolejny nasza szkoła włącza się w działania na rzecz zwierząt z poznańskiego Ogrodu Zoologicznego uczestnicząc w Szkolnej Lidze Wolontariackiej. W tym roku uczniowie klas szóstych należący do koła przyrodniczego „Eko-Fani” będą realizowali 6 zadań w okresie październik-marzec. Podjęte działania służyć będą zwierzętom i poznańskiemu ZOO. W latach ubiegłych uczniowie m.in. zbierali orzechy dla niedźwiedzi, grabili liście na wybiegach zwierząt, przygotowywali edukacyjne gazetki szkolne, przeprowadzali ankietę, czy przygotowywali kule ze smalcu dla zimujących ptaków. Z dużym zaangażowaniem zarówno Eko-Fanów, jak i całej społeczności szkolnej realizowaliśmy poszczególne działania zajmując wysokie miejsca w końcowej punktacji Ligi – udało się zająć II miejsce, a dwukrotnie otrzymaliśmy wyróżnienie. Mamy nadzieję, że i w bieżącym roku szkolnym równie skuteczne będą nasze działania….

Już teraz zapraszamy wszystkich uczniów do włączenia się w akcje organizowane na terenie szkoły w ramach Szkolnej Ligi Wolontariackiej. Na bieżąco będziemy informować o naszych działaniach.

LICZYMY na WAS!!!