Warsztaty – Moje hobby

5 kwietnia 2024 r. w klasie 3 c odbyły się warsztaty przeprowadzone przez Państwo Piotra i Annę Orłowskich.

Pan Piotr zaprezentował uczniom element modelarski swojego hobby- miniaturowe figurki fantasty WARHAMMER, takie jak: elfy, krasnoludy, niziołki czy gryfy służące do rozgrywania figurowych gier bitewnych. Po krótkim instruktarzu uczniowie malowali figurki. Następnie zapoznali się z zasadami gry i scenariuszami toczenia potyczek na odpowiednio przygotowanym polu. Za pomocą miniaturowych figur, które symbolizowały cztery poszczególne frakcje armii, przeprowadzili swoje działania bitewne. Potyczki zakończyły się remisem.

Uczniowie w ramach zająć rozwijali umiejętności plastyczne, logiczne myślenie. Uczyli się  podejmowania decyzji i szacowania ryzyka.

Przekonali się, że warto spróbować różnych aktywności, które wydają się interesujące lub inspirujące.