Warta warta posprzątania!

W ramach 29. Akcji Sprzątanie świata – Polska! uczniowie klasy 6b uczestniczyli w porządkowaniu terenów nadwarciańskich w okolicach Parku Szeląg. Organizator akcji, fundacja Nasza Ziemia, wyposażyła każdego uczestnika w niezbędnik wolontariusza, czyli sprzęt potrzebny do sprzątania. Zaopatrzeni w worki, rękawice i chwytaki ruszyliśmy w teren, aby posprzątać brzegi Warty. Pogoda dopisała, humory też 😀

Po zakończonej akcji czekał na nas ekopoczęstunek – dla każdego coś dobrego: zdrowy sok lub kanapka z pasztetem jaglanym. Tak wzmocnieni udaliśmy się na stoiska edukacyjne, gdzie można było wziąć udział w różnych grach i zabawach o tematyce ekologicznej.

Na zakończenie otrzymaliśmy flagę sztabową Akcji Sprzątanie świata – Polska oraz certyfikat potwierdzający naszą obecność w tym wydarzeniu.

To był dobrze spędzony czas, dla Ziemi i dla każdego z nas… Do zobaczenia na kolejnej akcji!!!