• Rozmiar:
Narodowe Święto Niepodległości - Szkoła Podstawowa nr 38 w Poznaniu

11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować.

Z tej okazji uczniowie naszej szkoły, jak każdego roku, przygotowują okolicznościowe gazetki, przypinają rozetkę w narodowych barwach, uczestniczą w działaniach upamiętniających odzyskanie niepodległości, wspólnie śpiewają hymn oraz pieśni patriotyczne.

Ze względu na pandemię klasa 7b wraz z Samorządem Uczniowskim przygotowała na boisku szkolnym krótki program artystyczny, abyśmy wspólnie mogli obchodzić nasze narodowe święto. W tym roku próbowaliśmy sobie uświadomić czym jest współczesny patriotyzm, co kojarzy nam się z Polską oraz jakie znaczenie ma dla nas wolność i niepodległość.

Zachęcamy do obejrzenia prezentacji i zdjęć.

Prezentacja

link

Flaga, godło, hymn. Jak dbać o symbole narodowe?

Jak dbać o polskie symbole narodowe? Czy flagę należy prasować? Jak się zachować podczas odtwarzania Mazurka Dąbrowskiego? „Póki my żyjemy” czy „kiedy my żyjemy”? Odpowiedź na te pytania w trzech krótkich wskazówkach umieszczono na przyjaznych planszach o symbolach narodowych do pobrania. Godło, flaga i hymn towarzyszą mieszkańcom Polski codziennie w szkołach, urzędach czy podczas wydarzeń sportowych. Biuro Programu „Niepodległa” zachęca do dbania o polskie symbole narodowe.

Otaczanie symboli narodowych szacunkiem jest przywilejem, ale i obowiązkiem każdego obywatela.

Zapraszamy na stronę:

logo cdz