• Rozmiar:
  • A
  • A
  • A
Dzień Ziemi - Szkoła Podstawowa nr 38 w Poznaniu

22 kwietnia 2022 r. - Międzynarodowy Dzień Ziemi

W tym roku, z okazji Dnia Ziemi, uczniowie klas 1-8 wraz z wychowawcami wyruszyli w teren, aby w bliskim kontakcie z naturą świętować „imieniny” naszej planety. Trasy klasowych rajdów prowadziły po niezwykle interesującym i przyrodniczo bogatym Parku Cytadela.

W trakcie wędrówki uczniowie rozwiązywali krzyżówki, dokonywali pomiaru wieku drzew, zapoznawali się z tablicami edukacyjnymi. Na zakończenie klasy 4-8 sprawdzały siłę swoich mięśni w konkurencjach sportowych. Pogoda i humory dopisały…☺

Fotorelacje klas z rajdu dostępne na wirtualnej tablicy pod linkiem:

https://pl.padlet.com/pkpawelczak/1ts20prgpok220dl

Wszystkie klasy doskonale poradziły sobie z wyznaczonymi zadaniami, a najbardziej aktywne klasy na każdym poziomie zostały nagrodzone roślinami do wsadzenia na naszym szkolnym ogrodzie. Wyróżnione klasy to:

1c,   2a,   3c,   4c,   5b,   6a,   7b,   8b

👍👏

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i do zobaczenia na kolejnym Dniu Ziemi również przyrodniczo i aktywnie…

Podsumowanie

Szkoła Podstawowa nr 38

ul. Romana Brandstaettera 6
61-659 Poznań

Dyrektor
Anna Sobczak

Wicedyrektor szkoły
Ewa Baszkiewicz

Lucyna Podolak
(61) 820-36-91 w. 34

telefon
61 820–36–91
email

Szkic budynku Szkoły Podstawowej nr 38 w Poznaniu
Szkoła Podstawowa 38 z Poznania wspiera akcję kart PEKA dla dzieci.
logo cdz
logo 2