• Rozmiar:
  • A
  • A
  • A
„Mała retencja – więcej wody dla przyrody” - Szkoła Podstawowa nr 38 w Poznaniu

„Mała retencja – więcej wody dla przyrody”

We wrześniu uczniowie klasy 6a oraz 7a i 7d uczestniczyli w ogólnopolskim projekcie edukacyjno-przyrodniczym „Mała retencja – więcej wody dla przyrody”.

Zaproszenie do projektu otrzymaliśmy od Ligi Ochrony Przyrody, a jego celem było zapoznanie dzieci i młodzieży szkolnej z problemem braku wody oraz sposobami jej magazynowania zarówno we własnym domu, jak i w przyrodzie. W ramach projektu zostały przeprowadzone lekcje na temat małej retencji, natomiast ich podsumowaniem były zajęcia terenowe.

28 września b.r. 15-osobowa grupa uczniów naszej szkoły wybrała się do Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Łysym Młynie, aby tam, w praktyce, poznać na czym polega „mała retencja” w przyrodzie, dlaczego jest taka ważna i jakie płyną z niej korzyści.

Oby więcej takich przedsięwzięć i działań, gdyż jest to doskonały sposób na rozwijanie zainteresowań przyrodniczych oraz kształtowanie świadomości ekologicznej wśród młodego pokolenia.

Galeria zdjęć

  

Szkoła Podstawowa nr 38

ul. Romana Brandstaettera 6
61-659 Poznań

Dyrektor
Anna Sobczak

Wicedyrektor szkoły
Ewa Baszkiewicz

Lucyna Podolak
(61) 820-36-91 w. 34

telefon
61 820–36–91
email

Szkic budynku Szkoły Podstawowej nr 38 w Poznaniu
Szkoła Podstawowa 38 z Poznania wspiera akcję kart PEKA dla dzieci.
logo cdz
logo 2