• Rozmiar:
  • A
  • A
  • A
Narodowe Święto Niepodległości - Szkoła Podstawowa nr 38 w Poznaniu

Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego

W tym roku po raz pierwszy obchodzić będziemy Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Nowe święto państwowe ma uczcić rocznicę Powstania Wielkopolskiego, które wybuchło 27 grudnia 1918 roku w Poznaniu. Powstanie było największym na terenie zaborów, zakończonym zwycięstwem, zrywem niepodległościowym.

Z tej okazji zachęcamy wszystkich, aby 27 grudnia wywiesić w domu flagę państwową lub przyozdobić okna, dla upamiętnienia naszej wielkopolskiej, zwycięskiej walki o wolność i niepodległość. 

Rocznica wybuchu powstania zbiega się z naszą przerwą świąteczną. W tym czasie często rozjeżdżamy się po Wielkopolsce. Być może w naszej okolicy odnajdziemy miejsca pamięci poświęcone Powstaniu Wielkopolskiemu i jego uczestnikom. Oddajmy im hołd poprzez minutę ciszy, złożenie kwiatów lub zapalenie zniczy. Być może ktoś z Was jest potomkiem powstańca. Jeżeli tak, prosimy o podzielenie się z nami tą historią.

Zachęcamy do przesyłania nam zdjęć wywieszonych flag i przyozdobionych okien, odwiedzonych miejsc pamięci, podzielenia się historiami rodzinnymi związanymi z Powstaniem Wielkopolskim. Z nadesłanych fotografii stworzymy album okolicznościowy online, który będzie pamiątką z okazji pierwszych obchodów Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego 1918-1919.

Zdjęcia można przesyłać do opiekun naszego Samorządu Uczniowskiego Pani Joanny Kowalskiej pod adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 09.01.2022 r.

Zachęcamy do włączenia się w akcję!
Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego 1918

Szkoła Podstawowa nr 38

ul. Romana Brandstaettera 6
61-659 Poznań

Dyrektor
Anna Sobczak

Wicedyrektor szkoły
Ewa Baszkiewicz

Lucyna Podolak
(61) 820-36-91 w. 34

telefon
61 820–36–91
email

Szkic budynku Szkoły Podstawowej nr 38 w Poznaniu
Szkoła Podstawowa 38 z Poznania wspiera akcję kart PEKA dla dzieci.
logo cdz
logo 2