• Rozmiar:
  • A
  • A
  • A
Konkurs muzyczny „Ptaków śpiew” - Szkoła Podstawowa nr 38 w Poznaniu

III Wojewódzki Konkurs Kształcenia Słuchu „Ptaków śpiew” 2022

Serdecznie zapraszamy uczniów klas 1-8 do wzięcia udziału w konkursie, które polega na rozpoznawaniu śpiewu i odgłosów ptaków polskich.

Zasady konkursu

Konkurs jest przeprowadzany metodą zdalną z zastosowaniem platformy moodle w formie wielostopniowego testu odsłuchowego.
Składa się z 3 etapów – stopni:

  • stopień pierwszy - eliminacje - test słuchowy polegający na rozwiązaniu zadań zamkniętych.
    Zadaniem uczestnika jest podanie prawidłowej nazwy ptaka po uprzednim wysłuchaniu nagrania jego śpiewu lub odgłosu. Test wykonany będzie przy własnym stanowisku komputerowym, w słuchawkach audio pod nadzorem rodzica/opiekuna prawnego, w dowolnym, dogodnym terminie, do 31 maja 2022 r. Baza nagrań śpiewów ptaków dostępna jest pod adresem https://konkursy.wko.com.pl/course/view.php?id=4
  • stopień drugi - półfinał - także w formie testu, lecz o trudniejszym poziomie.
    Test wykonany będzie także przy własnym stanowisku komputerowym, w słuchawkach audio, lecz pod zdalnym nadzorem dyrektora szkoły / nauczyciela nadzorującego w dowolnym, uzgodnionym terminie, do dnia 24 czerwca 2022 r.;
  • stopień trzeci - finał konkursu - odbędzie się w formie turnieju finalistów w siedzibie Uniwersytetu Przyrodniczego, z jury konkursowym.

Zgłoszenia do konkursu

Zgłoszenie ucznia do konkursu polega na przesłaniu danych osobowych dziecka (imię i nazwisko, klasa, e-mail do rejestracji ucznia na platformie wko.moodle.org.pl) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. najpóźniej do czwartku, 28 kwietnia 2022 r. wraz z oświadczeniem rodziców (załącznik nr 2), które po wypełnieniu i podpisaniu należy zdigitalizować (wydrukować, podpisać, zeskanować i wysłać na podany adres). Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się w załącznikach:

Zachęcamy do udziału! :-)

Szkoła Podstawowa nr 38

ul. Romana Brandstaettera 6
61-659 Poznań

Dyrektor
Anna Sobczak

Wicedyrektor szkoły
Ewa Baszkiewicz

Lucyna Podolak
(61) 820-36-91 w. 34

telefon
61 820–36–91
email

Szkic budynku Szkoły Podstawowej nr 38 w Poznaniu
Szkoła Podstawowa 38 z Poznania wspiera akcję kart PEKA dla dzieci.
logo cdz
logo 2