• Rozmiar:
  • A
  • A
  • A
Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 - Szkoła Podstawowa nr 38 w Poznaniu

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

1 września o godzinie 9.00 i 10.30 na boisku Szkoły Podstawowej nr 38 w Poznaniu odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022.

Powitanie Pani Dyrektor

Dyrektor Szkoły – Pani Anna Sobczak, powitała serdecznie wszystkich przybyłych. W promieniach wrześniowego słońca, poinformowała uczniów o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w szkole w związku z m.in. pandemią Covid-19. Życzyła wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania wiedzy.

Spotkanie z wychowawcą

Następnie odbyło się spotkanie w salach lekcyjnych z wychowawcami klas.

Ślubowanie i pasowanie na uczniów

„Idą pierwszaki, dawne maluchy.
Jeden w drugiego to same zuchy.
Buzie umyte i ręce czyste,
każdy na plecach dźwiga tornister.
Z bijącym sercem stoją przed szkołą.
Jak im tu będzie? - Chyba wesoło”

Rozpoczęcie nauki w szkole jest dla dziecka i jego najbliższych wielkim przeżyciem. Oprócz zabawy, dziecko czeka wiele nowych obowiązków. Aby im sprostać, pierwszoklasiści muszą czuć się pełnoprawnymi uczniami szkoły. Dlatego też tak ważna jest dla nich, ich rodziców i nauczycieli uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia.

Tradycja ślubowania pierwszaków

Tradycyjnie, jak co roku, pierwszaki zostały przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły. Uroczystość uświetniła obecność rodziców, wychowawczyń oraz dyrekcji. Na początku dzieci zaprezentowały swoje umiejętności liczenia i rozwiązywania rymowanych zagadek. Następnie odbyło się ślubowanie, w którym między innymi obiecały pilnie się uczyć, okazywać szacunek rodzicom i nauczycielom. Kolejnym punktem programu było pasowanie na uczniów szkoły poprzez symboliczne dotknięcie wielkim ołówkiem ramienia każdego dziecka przez panią Dyrektor Annę Sobczak oraz otrzymanie pamiątkowych dyplomów z rąk pani wicedyrektor Lucyny Podolak.

Ślubowanie rodziców

Aby tradycji stało się zadość, ślubowanie złożyli także rodzice pierwszoklasistów. Dorośli obiecali, że będą pomagać swoim dzieciom w nauce, słuchać uważnie tego, co mówią ich córki i synowie, doceniać w dzieciach to, co w nich najlepsze oraz kochać je i akceptować, bo są niepowtarzalnym darem. To właśnie dzieci często pokazują dorosłym, co w życiu jest ważne.

Podziękowania

Jesteśmy dumni z naszych pierwszoklasistów, którzy 1 września 2021 roku przekroczyli kolejny próg w swoim życiu i stali się uczniami Szkoły Podstawowej nr 38. Życzymy Wam tylko dobrych ocen i wzorowego zachowania.

Galeria zdjęć

  

Szkoła Podstawowa nr 38

ul. Romana Brandstaettera 6
61-659 Poznań

Dyrektor
Anna Sobczak

Wicedyrektor szkoły
Ewa Baszkiewicz

Lucyna Podolak
(61) 820-36-91 w. 34

telefon
61 820–36–91
email

Szkic budynku Szkoły Podstawowej nr 38 w Poznaniu
Szkoła Podstawowa 38 z Poznania wspiera akcję kart PEKA dla dzieci.
logo cdz
logo 2