• Rozmiar:
Szlachetna Paczka - Szkoła Podstawowa nr 38 w Poznaniu

Szlachetna Paczka

Uczniowie klasy 7d, wraz z wychowawcą, p. Sarą Jechorek, wzięli udział w kolejnej, XXI edycji ogólnopolskiej akcji pt. "Szlachetna Paczka", pomagając jednej z wybranych rodzin, zamieszkujących okoliczny teren Winograd.

Historia wybranej rodziny

70-letnia pani Beata jest inspirującą osobą, która doświadczyła w życiu wielu trudności. Parę lat temu dotknął ją problem bezdomności, a dzisiaj mieszka w mieszkaniu, które sama wyremontowała. Pani Beata jest uczestniczką wykładów ze studentami, jako wolontariuszka i na to poświęca większość swojego czasu, jednak bywają dni, kiedy, jak sama przyznaje, nie jest w stanie podnieść się z łóżka. Choroby: sarkopenia oraz glejak, są dla niej kolejną życiową trudnością, zwłaszcza, że często nie stać jej na kupno leków. Po odliczeniu od emerytury, która wynosi 1250 zł, kosztów mieszkania oraz podstawowych wydatków miesięcznych (1125 zł), na przeżycie zostaje jej zaledwie 125 zł na miesiąc. Mimo trudności wynikających z choroby oraz problemów finansowych, jeżeli tylko ma taką możliwość, pomaga osobom ze swojego otoczenia.

Działania uczniów

Nastał czas, aby pomóc Pani Beacie. W oparciu o zadeklarowane potrzeby rodziny, uczniowie przygotowali aż 15 paczek dla pani Beaty. Niektórzy pojawili się w szkole nawet po lekcjach, aby świątecznie zapakować prezenty. W piątek, 10.12.2021 r. o godz. 17.00, uczniowie dostarczyli paczki do magazynu IX Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu, gdzie czekali na nich wolontariusze Szlachetnej Paczki. Tam zostali nagrodzeni dyplomami oraz otrzymali podziękowania za ogrom pracy włożonej w niesienie pomocy innym ludziom.

Klasa 7d zachęca odbiorców do udziału w kolejnych edycjach akcji - razem możemy więcej!

Warto pomagać, pamiętajcie, dobro wraca! :)

Jak można zaobserwować na załączonych poniżej zdjęciach - pomaganie sprawia radość nie tylko obdarowywanym, ale także i darczyńcom ;)

logo cdz