Biblioteka szkolna

 

„Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach”

 

Zbiory biblioteki szkolnej

 

Księgozbiór biblioteki szkolnej liczy około 7,5 tysięcy książek. W zbiorach dominują lektury szkolne i literatura piękna w tym dużo nowości. Inne zbiory biblioteki to: czasopisma, płyty CD oraz CD-ROM.

Biblioteka cyfrowa

 

Księgozbiór główny został zdigitalizowany i jego zawartość można przejrzeć w katalogu elektronicznym programu komputerowego BIBLIOTEKA firmy PROGMAN.

 

Czytelnia

 

W czytelni, w ciszy i w spokoju można odrobić pracę domową i przygotować się do lekcji korzystając z wydawnictw informacyjnych (słowników, encyklopedii) książkowych i multimedialnych. Uczniowie na miejscu mogą korzystać z czasopism:

  • „Świerszczyk”,
  • „Świat nauki”,
  • „Wiedza i życie”,
  • „Poznaj swój kraj”.

Centrum Multimedialne

 

W Centrum Multimedialnym znajdują się dwa stanowiska komputerowe ze stałym dostępem do Internetu. W godzinach pracy biblioteki uczniowie oraz pracownicy szkoły mają możliwość indywidualnego korzystania z Internetu i programów edukacyjnych w skład których wchodzą: różnego rodzaju słowniki i encyklopedie.

 

Kiedy uczniowie mogą korzystać z biblioteki?

 

Biblioteka szkolna jest ważnym centrum informacji w szkole. Uczniowie mają wolny dostęp do półek.

 

Czym dodatkowo zajmuje się bibliotekarz?

 

Nauczyciele bibliotekarze oprócz pracy biblioteczno-technicznej organizują zajęcia z Edukacji czytelniczej i medialnej. Uwrażliwiają uczniów na piękno słowa pisanego organizując liczne konkursy czytelnicze, wystawki książek, wystawy ścienne.

Wykaz podręczników na rok szkolny 2022/2023

pobierz