CO SŁYCHAĆ W ŚWIETLICY?

maj i czerwiec 2024

Kierunek: lato, wakacje, wypoczynek


W maju i w czerwcu, w pięknych okolicznościach przyrody, bardzo wiele czasu spędzaliśmy na boiskach szkolnych, w przylegającym do nich ogródku i w ogrodzie znajdującym się za hala sportową. Bardzo cieszyły nas wspólne zabawy i gry, które potrafiliśmy organizować w każdym miejscu. Nasza pomysłowość nie znała granic. Sam piasek na boisku piaskowym podpowiadał i inspirował do atrakcyjnych działań, okolice wszystkich drzew i krzewów stały się areną innych interesujących zajęć, do tego zawieszone na ogrodzeniu tablice, no i czerwone boisko, przyciągające zwłaszcza miłośników sportu.

Natomiast szkolny ogród był miejscem upraw. W umieszczonych w nim skrzyniach posialiśmy i obserwowaliśmy rozwój i wzrost warzyw tj.: rzodkiewki, marchewki, ogórki, szczypiorek, salata.

Każdy ciepły i coraz bardziej cieplejszy dzień przypominał nam, że wakacje tuż, tuż.

Jednak czas upływał nam także na udziale w różnorodnych pod względem tematycznym zajęciach, które dotyczyły majowych świąt, Unii Europejskiej, specyfiki zawodu stomatologa, Światowego Dnia Pszczół, Dnia Matki, zasad bezpiecznego letniego wypoczynku oraz wakacyjnych planów. Ponadto:

  • Pierwszoklasiści po raz ostatni przygotowali zdrowe II śniadanie,
  • Obserwowaliśmy rozwój białych i czarnych bocianów.
  • Kończyliśmy czytanie wybranych w ramach akcji „Cała świetlica czyta dzieciom” książek,
  • Dobiegała końca realizacja projektów poświęconych krainie Muminków,
  • Oglądaliśmy prezentację zatytułowaną „Wspominamy”, w której zostały umieszczone zdjęcia z całorocznych świetlicowych działań.

I tak powoli kończy się rok szkolny. Nie pozostaje nam nic innego jak wzajemnie życzyć sobie udanych, słonecznych, radosnych, interesujących i bezpiecznych wakacji.

Do zobaczenia we wrześniu