Co z tym klimatem, tej?

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w badaniach pod nazwą Co z tym klimatem, tej?, które były realizowane przez Laboratorium Wyobraźni PPNT, w ramach projektu Badania społeczne – zmiany klimatyczne i ich wpływ na przyrodę Poznania finansowanego ze środków budżetowych Miasta Poznania. Do udziału w badaniach miały być zaproszone cztery szkoły z terenu miasta Poznania, które przygotują najciekawsze prace prezentujące problematykę zmian klimatycznych. Dzięki dużemu zaangażowaniu trójki uczniów z klasy 7b: Adama Wawrzyńskiego, Igora Wojciechowskiego i Arsenii Zalutskyiego, którzy przygotowali jedną ze zwycięskich prac, klasa 7b oraz zainteresowani uczniowie klasy 7a wzięli udział w dwóch zajęciach warsztatowych, podczas których zapoznali się z metodyką badań, prowadzili obserwacje w terenie oraz dokonali analizy i podsumowania swojej pracy. Celem obserwacji terenowych było poszukiwanie owada skupieńca lipowego, którego obecność świadczyłaby o zmianach klimatycznych – na terenie Parku Cytadela nie stwierdzono jego występowania.

Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie mogli zapoznać się z procesem badawczym w praktyce oraz dowiedzieli się, że obecność wybranych roślin i zwierząt może wskazywać na zmiany klimatyczne. Taka lekcja nie jest nudna i pozostaje dłuuugo w pamięci… 😊😊😊

Facebook

https://www.facebook.com/laboratoriumwyobraznippnt/photos/5835036206553523

Galeria