Dzień Muzeum Ziemi UAM 2024

Uczniowie klas 6a i 7b, tuż przed rozpoczęciem kalendarzowej wiosny i w trwającym Tygodniu Mózgu wybrali się na Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM, by uczestniczyć w niezwykle interesujących wykładach i prezentacjach. Tematyka wystąpień była dostosowana do wieku odbiorców i dotyczyła przeszłości geologicznej naszej planety, a zwłaszcza obszarów Polski oraz dinozaurów żyjących na terenie Polski. Zaprezentowano również wiele ciekawych informacji na temat bursztynu , a w kolejnym wystąpieniu zastanawiano się nad siłą wulkanu, czy bardziej jest twórcza czy też niszczycielska…

Po zakończonych wykładach uczniowie mieli okazję zwiedzić kolekcję minerałów, meteorytów, kryształów, skał oraz skamieniałości na wystawie w Muzeum Ziemi. Ponadto, przed muzeum wystawiono dodatkową kolekcję meteorytów.

Wszystkim odkrywcom przyrody polecamy to miejsce i wydarzenie!