Klasowe rajdy z okazji Dnia Ziemi

Bliski kontakt z przyrodą to najlepszy sposób na odstresowanie i „naładowanie” się pozytywną energią. To również doskonały czas na poznanie ciekawych przyrodniczo terenów, które są w zasięgu ręki. Dlatego w piątek, 21 kwietnia, w przededniu Międzynarodowego Dnia Ziemi uczniowie odkrywali zielone zakątki Poznania i okolic.

Poszczególne poziomy klas poznawały ciekawe przyrodniczo tereny:

klasy 1 i 4  – PARK CYTADELA

klasy 2 i 3 – UŻYTEK EKOLOGICZNY Bogdanka – krótsza trasa

klasy 5 i 6 –  UŻYTEK EKOLOGICZNY Strzeszyn

klasy 7 i 8 –  UŻYTEK EKOLOGICZNY Bogdanka – dłuższa trasa.

Uczniowie wraz z nauczycielami zaopatrzeni w mapy wędrowali po wytyczonych trasach, poznając różne ciekawostki zarówno ze świata przyrody, jak i z historii naszego miasta. Pogoda dopisała, humory również… 😊

Pozostaje więc wszystkim życzyć:

do zobaczenia w przyszłym roku!!!