Konkurs „Złota Żaba” – rozstrzygnięcie I etapu

17 i 18 listopada 2022 r. odbył się w naszej szkole I etap Konkursu „Złota Żaba”, organizowanego
dla uczniów klas siódmych i ósmych przez Fundację Edukacji Społecznej EKOS w Swarzędzu.
Konkurs przeprowadzany jest w dwóch dziedzinach: matematyki oraz języka polskiego i literatury.

Celem „Złotej Żaby” nie jest sprawdzenie wiedzy przedmiotowej. Organizatorzy Konkursu stawiają przed uczniami zadania wymagające logicznego i niestereotypowego myślenia. Promują tych, którzy łączą wyobraźnię z umiejętnością szukania niebanalnych rozwiązań.

Z przyjemnością informujemy, że do II etapu Konkursu „Złota Żaba” z matematyki zakwalifikowała się Pola Radecka z kl. 8 d, natomiast w dziedzinie języka polskiego naszą szkołę będzie reprezentowała Maja Fekner z kl. 8 d.

Gratulujemy zwycięzcom etapu szkolnego i trzymamy kciuki za najlepszy wynik w marcu!

Bardzo dziękujemy wszystkim Uczniom, którzy zmierzyli się z zadaniami „Złotej Żaby”.

Szkolne koordynatorki konkursu

Sara Budna i Karolina Ratajczyk