
Między nami aktorami – szkolny konkurs teatralny
W piątek, 28 marca 2025 roku, w naszej szkole odbył się wyjątkowy konkurs teatralny „Między nami aktorami”. To wydarzenie było prawdziwym świętem sztuki scenicznej, które zgromadziło utalentowanych młodych aktorów oraz miłośników teatru. Do konkursu zgłosiło swój udział 14 zespołów i solistów, spośród których ostatecznie 13 zaprezentowało swoje występy przed jury i publicznością.
Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem przygotowali scenki teatralne – zarówno według gotowych scenariuszy, jak i tych napisanych przez siebie. Nie zabrakło również autorskich prezentacji, które zaskakiwały oryginalnością i pomysłowością. Większość grup zadbała o scenografię, kostiumy oraz rekwizyty, co dodatkowo podkreślało wyjątkowy charakter ich wystąpień. Emocje sięgały zenitu – jedne scenki wywoływały śmiech, inne skłaniały do refleksji, ale każda dostarczała niezapomnianych wrażeń.
Jury, oceniając uczestników, brało pod uwagę scenariusz, reżyserię, grę aktorską, interpretację utworu, ruch sceniczny oraz wykorzystanie kostiumów, scenografii, rekwizytów i muzyki. Po burzliwych obradach wyłoniono zwycięzców, którzy zachwycili zarówno profesjonalizmem, jak i kreatywnością.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za stworzenie niezwykłego teatralnego spektaklu! Już nie możemy się doczekać kolejnej edycji konkursu!
Wyniki:
I miejsce Ex aequo:
„Żuraw i czapla” – Jan Brzechwa – klasa 1 B
Patrycja Woźniak
Zofia Pikuła
Jan Walkowiak
Iga Jankowiak
Marta Woźniak
Mikołaj Bartkowiak
Jan Brach
(Nie) Odkryta gwiazda – scenariusz własny – klasa 6 B
Lilianna Czarnecka
II miejsce:
„Śnieżka i zaczarowane jabłko”- W.J. Grimm – klasa 2 C
Helena Żętkowska
Sofia Bodnarchuk
III miejsce
„Księżniczkowa rewolucja” – scenariusz własny – klasa 6 A
Tamara Łakomecka
Anna Dylewska
Hanna Piętowska
Agata Szwarc
Anastazja Skibiak
Wyróżnienie:
Bajkowa telewizja – scenariusz własny – klasa 4 A
Celina Barańska
Marta Markowska
Marianna Golińska
Maja Rzeźniczak
Małgorzata Pietkiewicz
Lena Leitgeber
Marianna Dzikońska
Weronika Polarny
„Kopciuszek” – na podstawie tekstów kabaretu „Horrorek” – klasa 6 A
Wiktoria Berdychowska
Zofia Piotrowska
Maja Piosik
Valeryia Firynovich