Myśl globalnie, działaj lokalnie!

Co słychać w naszej „klimatycznej szkole”?

Uczniowie klasy 5a należący do koła ekologicznego „Eko-Fani” uczestniczą w drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu o tematyce ekologicznej „Jestem Eko”. Konkurs jest zestawem działań edukacyjnych upowszechniających edukację ekologiczną i ochronę środowiska. Składa się z czterech zajęć – bloków edukacyjnych, które mają za zadanie rozwinąć kreatywność i aktywność uczniów

Hasło przewodnie drugiej edycji to Zbrataj się z naturą. Podczas realizacji zadań konkursowych uczniowie będą zachęcani do zaprzyjaźnienia się ze środowiskiem, obserwacji otaczającego świata, wyjścia poza mury budynków, poznawania darów pól i łąk oraz poszanowania i otaczania opieką flory i fauny.

Jedno z naszych spotkań odbyło się pod tytułem „Zjedz naturę”. W pierwszej części zajęć uczestnicy dowiedzieli się, jakie korzyści można czerpać sięgając po składniki pochodzące z natury, poznali ciekawe przepisy na zdrowe przekąski, a także dowiedzieli się, jak bezpiecznie korzystać z darów natury. Natomiast podsumowaniem był wspólny poczęstunek, na który uczniowie przynieśli przekąski i napoje wykonane w domu z pomocą rodziców. Było pysznie, zdrowo i wesoło. Na stole pojawił się chleb pszenny i ziołowy, smarowidło z groszku, babka piaskowa, chipsy z jabłek i bananów, dżemy domowej produkcji oraz herbatki ziołowe i owocowe. Apetyty dopisywały, a przekąski szybko znikały. Wszyscy przekonali się, że zdrowo to również smacznie! Z chęcią powtórzymy nasze kulinarne spotkanie…