Noc Biologów 2023

13 stycznia b.r. po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w imprezie naukowej Noc Biologów, która odbywała się na Wydziale Biologii UAM. Jak co roku organizatorzy przygotowali różnorodne warsztaty i wykłady dostosowane do grup wiekowych. Nasi uczniowie, w dwóch grupach: klasy 5-6 oraz 7-8, piątkowe popołudnie, a nawet i wieczór spędzili na odkrywaniu świata biologii, tym razem pod hasłem: Woda – źródło życia – teraźniejszość i przyszłość

Młodsza grupa uczniów obserwowała wodny mikroświat, poznawała różnorodność chrząszczy wodnych w Polsce oraz miała okazję zobaczyć DNA w laboratorium szalonego genetyka. Natomiast starsi uczniowie odkrywali kryminalne zagadki Wydziału Biologii zapoznając się z tajnikami entomologii sądowej oraz zakładali roślinne kultury in vitro. Na koniec wszyscy uczestniczyli w interesującym wykładzie na temat tajemnic świata morskich ptaków. Naszą naukowa przygodę zakończyliśmy o godz. 20:30.

Pomimo późnej pory i zmęczenia na twarzach uczestników malowała się radość i satysfakcja z możliwości bliskiego kontaktu ze światem nauk przyrodniczych. Naprawdę było warto!!!

Do zobaczenia za rok!!!

Galeria