Spotkanie z pisarzem

16 września 2022 r. uczniowie klas 2 a i 2 c spotkali się ze wspaniałym pisarzem książek dla dzieci i młodzieży, podróżnikiem i biografem p. Łukaszem Wierzbickim. Pisarz w sposób obrazowy, barwny, ciekawy i humorystyczny opowiedział jak to się stało, że zaczął pisać książki. Dzięki przyniesionym rekwizytom urozmaicił przebieg spotkania. Uzmysłowił dzieciom, że w jego książkach opisane są prawdziwe historie niezwykłych ludzi i zwierząt, m. in. w książce „Afryka Kazika” opisał Kazimierza Nowaka- Poznaniaka, który prawie 100 lat temu na rowerze, koniu, wielbłądzie i pieszo przemierzył kontynent afrykański. W książce „Ocean to pikuś” ukazał sylwetkę Aleksandra Doby, polskiego podróżnika, kajakarza, który jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki oraz w książce „Dziadek i niedźwiadek” opisał dzieje niedźwiadka „Wojtka” adoptowanego przez żołnierzy 2 Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa.
Następnie uczniowie zadawali pytania, na które autor z entuzjazmem odpowiadał. Pod koniec spotkania p. Łukasz Wierzbicki z wielką radością podpisywał książki i rozdawał autografy.
Uczniowie byli zachwyceni spotkaniem z pisarzem p. Łukaszem Wierzbickim.