Spotkanie z trenerami CREO

5 grudnia klasy siódme wzięły udział w warsztacie w ramach realizowanego przez naszą szkołę projektu Stowarzyszenia CREO  “Wolontariat z klasą”. Mieliśmy ogromną przyjemność gościć w naszej szkole Panią Agnieszkę Depciuch, która jest fizjoterapeutką oraz Pana Tomasza Depciuch, który  należy do Reprezentacji Polski w Rugby na Wózkach.

      Trenerzy CREO Agnieszka i Tomasz Depciuch przekazali nam sporą dawkę wiedzy zarówno teoretycznej jak i praktycznej. Rozmawialiśmy o tym, czym jest niepełnosprawność, w jaki sposób funkcjonują osoby z różnymi ograniczeniami zdrowotnymi i jak ważna jest dla nich dostępność architektoniczna.

     Pan Tomasz pokazał nam również jak radzi sobie z codziennymi czynnościami mimo ograniczeń sprawności rąk i nóg, a także opowiedział o swojej aktywności sportowej. Mogliśmy zobaczyć auto, którym na co dzień kieruje oraz fragmenty meczu rugby na wózkach. Mieliśmy możliwość sprawdzić w praktyce, jak radzą sobie osoby niepełnosprawne poruszające się na wózku.

     Nasi goście opowiedzieli nam o swoim codziennym życiu. Pokazali, że dzięki podejściu jakie mają do życia, są szczęśliwymi ludźmi pełnymi pasji i miłości.

Warsztat był prawdziwą lekcją współodczuwania i umiejętnego wspierania osób z ograniczoną sprawnością, a dzięki otwartości prowadzących rozwiał wiele wątpliwości i przełamał bariery oraz stereotypy dotyczące osób z niepełnosprawności.

 Bardzo dziękujemy za spotkanie!

 Szkolne Koło Wolontariatu

 Samorząd Uczniowski