STEAMOWE ABC W KLASIE 3 C

22 maja 2024 r. uczniowie klasy 3 c odwiedzili Salon Samochodowy Volkswagena.

Od p. Tomasza Berdychowskiego i pracownika salonu dowiedzieli się o pracy zatrudnionych tam ludzi, m. in.: sprzedawców, mechaników samochodowych.

Uczniowie zostali poinformowani, że sprzedawca zajmuje się prezentowaniem i sprzedażą samochodów osobowych, obsługą klientów, rozpoznawaniem potrzeb, doradztwem, przedstawianiem oferty, udzielaniem informacji.  Zaobserwowali, że sprzedawcę cechuje komunikatywność, wysoka kultura osobista, obycie i dobry smak. Mieli okazję z bliska oglądać pojazdy, a nawet usadowić się w ich wnętrzu. Najbardziej zachwycili się Volkswagenem elektrycznym i Passatem. Obejrzeli także samochody przeznaczone do jazdy próbnej.

Następnie udali się do serwisu samochodowego. Tam, dzięki panom Tomaszowi i Maciejowi Berdychowskim oraz mechanikom, zaznajomili się z budową samochodu, wykonywaniem diagnostyki samochodowej, przeprowadzaniem napraw elektromechanicznych, wykonywaniem przeglądów okresowych, prowadzeniem dokumentacji serwisowej, znajomością przepisów BHP.

Wszyscy  uczniowie z zainteresowaniem przyglądali się zajęciom pracowników. Niektórzy z nich w przyszłości wyrazili chęć związania się z branżą samochodową. Wielką radość wywołała  wśród uczniów miła niespodzianka w postaci gadżetów Volkswagena przygotowana przez właściciela salonu p. Tomasza Berdychowskiego.