Świetlica szkolna

Sale świetlicowe są tak zorganizowane, aby zapewnić dzieciom przestrzeń do edukacji i zabawy w bezpiecznych i higienicznych warunkach. Są wyposażone w krzesełka i stoliki, wykładzinę do zabaw i zajęć ruchowych, gry planszowe, zabawki dydaktyczne, akcesoria do zabaw tematycznych. W świetlicy znajdują się także różnego typu klocki, biblioteczki z książkami i czasopismami oraz tablice służące do ekspozycji prac plastycznych dzieci.

Organizowane są gry i zabawy na dworze w ogródku rekreacyjnym, na placu zabaw wyposażonym w przyrządy do ćwiczeń sprawnościowych i wypoczynku oraz na terenach zielonych i boiskach sportowych przyległych do naszej szkoły.

 

Oferta świetlicy

 

Zajęcia świetlicowe, prowadzone pod kierunkiem wychowawców, rozwijają zainteresowania uczniów. Proponujemy działania:

  • plastyczne,
  • muzyczne i muzyczno – ruchowe,
  • czytelnicze,
  • sportowe,
  • prozdrowotne,
  • przyrodnicze,
  • teatralne,
  • edukacyjne, w tym pomoc przy odrabianiu zadań domowych.

Ciekawe formy i metody pracy stosowane w świetlicy sprawiają, że jest ona ceniona, zarówno przez dzieci jak i przez rodziców. Wykorzystywane metody to: tańce i zabawy integracyjne, zajęcia z wykorzystaniem Pedagogiki Zabawy Klanza, zajęcia plastyczne z zastosowaniem różnorodnych technik i materiałów, zajęcia szachowe, spotkania czytelnicze z członkami rodzin, konkursy i turnieje, prace w szkolnym ogrodzie, przedstawienia teatralne.

Regulamin świetlicy

Aktualności

Maj i czerwiec w świetlicy

We wtorek 09.05.2023 r. odbyło się spotkanie z członkami Winogradzkiego Klubu Seniora, którego byliśmy współorganizatorami.

Kwiecień w świetlicy

Z każdym dniem obserwowaliśmy rosnącą ilość wiosennych oznak, chociaż nie zawsze mogliśmy poczuć jej ciepło.

Marzec w świetlicy

Bez wątpienia trzeci miesiąc roku to najwyższy czas, aby wypatrywać oznak i symboli wiosennej pory roku.

Styczeń i luty w świetlicy

Po dłuższej przerwie przeznaczonej na świętowanie i na zasłużony wypoczynek spotkaliśmy się w Nowym 2023 Roku.

Grudzień w świetlicy

W tym roku powróciliśmy do organizacji świetlicowego wydarzenia czytelniczego, które z powodu pandemii przez pewien czas nie mogło się odbywać.

Listopad w świetlicy

W pierwszej połowie listopada, tradycyjnie, zajmowaliśmy się tematyką historyczną. Skłaniało nas do tego obchodzone co roku w całym kraju listopadowe Święto Niepodległości.

Październik w świetlicy

W drugim miesiącu roku szkolnego i w pierwszym w pełni jesiennym, nasza uwaga i działania zostały skierowane na tworzenie, podziwianie i radosne korzystanie z leżących w zasięgu naszych rąk darów kolorowej pory roku.

Wrzesień w świetlicy

W słoneczny poranek, 1 września, powitaliśmy nowy rok szkolny. Miło było spotkać się po dwóch miesiącach wakacji i ponownie zagościć w świetlicowych pomieszczeniach i na szkolnych boiskach.