Szkolny Budżet Dostępności

Szkolny Budżet Dostępności w naszej szkole!

Nasza szkoła przystąpiła do projektu „DziałaMY dla dostępności!” realizowanego przez Stowarzyszenie CREO i Stowarzyszenie Metropolia Poznań. W ramach projektu grupa młodzieży uczestniczy w cyklu warsztatów obywatelskich a następnie jest odpowiedzialna za realizację akcji wolontariackich o charakterze społecznym i obywatelskim w tematyce integracji i dostępności. W najbliższych tygodniach w naszej szkole zostanie także zorganizowany tzw. Szkolny Budżet Dostępności (SBD). Poprzez portal www.konsultacje.metropoliapoznan.pl/dostepnosc uczniowie będą mogli elektronicznie zgłaszać swoje propozycje miniprojektów o wartości do 700 zł. Może to być sprzęt lub wyposażenie ważne z punktu widzenia tworzenia szkoły dostępnej i przyjaznej dla osób z niepełnosprawnościami i osób ze specjalnymi potrzebami.

Po weryfikacji zgłoszonych pomysłów zorganizujemy w naszej szkole głosowanie a zwycięski projekt zostanie zrealizowany jeszcze w tym roku szkolnym. Zgłaszanie wniosków (pomysłów) będzie możliwe online w terminie od 21.03.2023 do 04.04.2023 . Więcej informacji o naszej edycji Szkolnego Budżetu Dostępności można znaleźć pod linkiem: https://www.konsultacje.metropoliapoznan.pl/dostepnosc/articlesView,172,41,Szkolny-Budzet-Dostepnosci-2023—SP-38-w-Poznaniu,PL