Szkolny Miesiąc Tolerancji i Życzliwości

,,Każdy inni – wszyscy równi” – to hasło przyświecało tegorocznym obchodom Międzynarodowego Dnia Tolerancji oraz Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień. W naszej szkole świętowaliśmy przez prawie cały miesiąc, a uczniowie i nauczyciele bardzo chętnie włączyli się w różne działania zaproponowane przez Samorząd Uczniowski. Rozpoczęliśmy od przyklejenia haseł dotyczących tolerancji w całej przestrzeni szkoły. Na korytarzach zawisły ogłoszenia z Dobrymi Myślami, które można było zabrać ze sobą lub obdarować kogoś innego. Kolejnym działaniem było stworzenie kolorowych serduszek z miłymi słowami do innych osób, przypiętych na niesamowitej Tablicy Dobrych Myśli i Pozdrowień. Odbyły się spotkania zwracające uwagę na potrzeby i problemy osób niepełnosprawnych, a także warsztaty plastyczne, podczas których razem z osobami niepełnosprawnymi tworzyliśmy zakładki do książek. Ostatnim zadaniem było zaprojektowanie oraz wykonanie wylosowanej litery. Przewodniczący każdej klasy oraz ich zastępcy zebrali się, aby zrobić zdjęcie, na którym litery złożyły się w nasze przewodnie hasło.

    Nie chcemy, aby na świecie szerzyły się zjawiska nietolerancji, uprzedzeń, rasizmu i przemocy, dlatego tak ważne jest przypominanie, że inny nie znaczy gorszy. Mamy nadzieję, że w naszej szkole życzliwość i tolerancja będą gościć każdego dnia, przez cały rok.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w proponowane przez nas działania. Pamiętajmy, że dzięki osobom życzliwym i tolerancyjnym świat staje się piękniejszy.

Samorząd Uczniowski

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.