Szkolny TYDZIEŃ MÓZGU

W dniach 13-17 marca b.r. po raz pierwszy w naszej szkole został zorganizowany Tydzień Mózgu, który ma na celu upowszechnienie wiedzy na temat mózgu i jego działania. Pierwszy raz obchodzony był w Stanach Zjednoczonych w 1996 roku, a w Polsce od 1999.

Przez cały tydzień zaplanowane zostały działania i aktywności, które nasz mózg lubi, czyli rozwiązywaliśmy krzyżówki, zadania logiczne i matematyczne (ŚWIĘTO MATEMATYKI), w ruch poszły planszówki, a w środę królowały szachy. Ponadto tanecznym krokiem spędzaliśmy przerwy na boisku, wychodziliśmy na spacery edukacyjne oraz pobudzaliśmy nasze mózgi muzyką podczas piątkowego muzykogrania. Oczywiście nie zabrakło też trochę teorii – uczennice klasy 8a przygotowały krótką prezentację o budowie mózgu oraz jak o niego dbać. Na zakończenie każda klasa przygotowała przepis na zdrowy mózg.

Mamy nadzieję, że podjęte działania zachęcą wszystkich do zwrócenia większej uwagi na mózg, rozwijania go i dbania o to, aby jak najdłużej pozostawał w dobrej kondycji.