Szlachetna Paczka

Uczniowie klasy 8d, wraz z wychowawcą, p. Sarą Budną, wzięli udział w kolejnej, XXII edycji ogólnopolskiej akcji pt. “Szlachetna Paczka”, pomagając jednej z wybranych rodzin, zamieszkujących okoliczny teren Winograd.

Historia wybranej rodziny

Pani Marta wraz z mężem wychowują czwórkę dzieci: Marysię, Natalię, Weronikę i Amelkę. W domu nigdy się nie przelewało, pomimo to rodzina żyła szczęśliwie. Pan Robert przez lata utrzymywał rodzinę pracując jako kierowca, żona zajmowała się domem. Problemy zaczęły się, gdy ojciec dziewczynek stracił pracę ze względu na uraz stawu kolanowego. Żona podjęła wtedy pracę na pół etatu. Jednak w ostatnim czasie pojawiła się kolejna trudność – u pani Marty podejrzewano chorobę nowotworową. Badania i wizyty lekarskie pochłonęły wszystkie oszczędności.

Działania uczniów

Nastał czas, aby pomóc rodzinie. W oparciu o zadeklarowane potrzeby, uczniowie przygotowali aż 13 paczek dla Pani Marty, Pana Roberta i dzieci. Niektórzy pojawili się w szkole nawet po lekcjach, aby świątecznie zapakować prezenty. W piątek, 9.12.2022 r. o godz. 17.00, uczniowie dostarczyli paczki do magazynu IX Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu, gdzie czekali na nich wolontariusze Szlachetnej Paczki. Tam zostali nagrodzeni dyplomami oraz otrzymali podziękowania za ogrom pracy włożonej w niesienie pomocy innym ludziom.

Klasa 8d tradycyjnie zachęca odbiorców do udziału w kolejnych edycjach akcji – razem możemy więcej!

Warto pomagać, pamiętajcie, dobro wraca! ❤

Podsumowanie XXII edycji

O wynikach 22. edycji Szlachetnej Paczki można poczytać na stronie: https://www.szlachetnapaczka.pl/aktualnosci/szlachetna-paczka-pomnozylismy-dobro-dziekujemy-wyniki-22-edycji/