Pomoc psychologiczno-pedagogiczna
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!
Obecny czas jest wyjątkowo trudny dla wszystkich. Niepewność związana z przyszłością, obawa o zdrowie swoje i bliskich osób, konieczność rezygnacji z dotychczas podejmowanych aktywności, a przede wszystkim oderwanie od grupy, mogą budzić lęk, być przyczyną stresu i powodować znaczne obniżenie nastroju, a nawet poważniejsze zaburzenia. Musimy pamiętać, że każdy z nas jest inny i inaczej przeżywa, i reaguje na pewne sytuacje.
Dlatego, drogi Uczniu, jeśli zauważasz u siebie zmianę zachowania, nastroju lub coś innego, co Cię niepokoi, nie czekaj, tylko zgłoś się do psychologa lub pedagoga szkolnego. Zwykła rozmowa czasem może zdziałać cuda.
Szanowni Rodzice, również i Państwo możecie zgłosić się do nas po pomoc dla swojego dziecka.
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna udzielana jest poprzez:
- konsultacje online oraz spotkania w bezpośrednim kontakcie z rodzicem/uczniem (po wcześniejszym umówieniu się);
- regularne zajęcia przyznawane na podstawie opinii oraz orzeczeń Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych (zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne, rewalidacja);
- współpracę z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną nr 5, ul. Feliksa Nowowiejskiego 29, 61-733 Poznań, tel./fax. (61) 8522-062, e-mail: ppp5.poznan@wp.pl.
Można się z nami kontaktować codziennie telefonicznie (61 820–36–91 w. 35) w godz. 8.00 – 15.30, pisać do nas za pośrednictwem Librusa oraz spotkać się z nami online lub w bezpośrednim kontakcie po wcześniejszym umówieniu się. Dodatkowe godziny dostępności psycholog szkolny pełni w każdy poniedziałek i czwartek w godzinach 9.00 – 9.30, a pedagog szkolny w każdy wtorek i środę w godzinach 9.30 – 10.00. Po wcześniejszym zgłoszeniu chęci rozmowy, pedagog lub psycholog skontaktuje się z Państwem telefonicznie lub online (zgodnie z wybraną przez Państwa formą kontaktu).
Przypominamy również o zaproponowanej przez Rzecznika Praw Dziecka formie pomocy w postaci – całodobowego Dziecięcego Telefonu Zaufania – (800 12 12 12) oraz czatu internetowego prowadzonego przez psychologów (https://brpd.gov.pl/sos-czat/). Dzwoniąc lub pisząc, możecie uzyskać natychmiastowe wsparcie, podzielić się swoimi przeżyciami i wspólnie ze wspierającą, życzliwą Wam osobą dorosłą, zastanowić się nad rozwiązaniem swoich problemów.