CO SŁYCHAĆ W ŚWIETLICY?

wrzesień 2023


W tym roku wakacje trwały nieco dłużej, ponieważ nowy rok szkolny powitaliśmy nie pierwszego, a czwartego września. Tradycyjnie spotkaliśmy się na boisku szkolnym, później w salach lekcyjnych, a następnego dnia liczna grupa uczniów pojawiła się także w świetlicy. I tak wystartowaliśmy – pełni energii i optymizmu.

Jak co roku zapraszamy do odwiedzania strony internetowej szkoły i zakładki „Świetlica”, w której zamieszczamy relacje z realizowanych działań i poruszanej przez nas tematyki zajęć oraz zdjęcia prezentujące efekty prac.

Debiutanci i „seniorzy”

Od początku roku szkolnego dołączyła do nas grupa uczniów z trzech klas pierwszych. Większość dzieci z przyjemnością odszukała na zawieszonej tablicy pozostawione na zajęciach adaptacyjnych „ślady”. Były to odrysowane, podpisane i wycięte rączki uczestników.

W pierwszych dniach września wszyscy uczniowie, a zwłaszcza pierwszoklasiści, przypominali sobie lub poznawali zasady obowiązujące w świetlicy, konieczność zgłaszania swojego przyjścia i rejestracji w systemie „Neonki”, plan dnia, formy zajęć proponowanych przez nauczycieli, możliwości samodzielnej organizacji zabaw, wyposażenie wszystkich świetlicowych pomieszczeń.

Na początku każda grupa uczestniczyła w zajęciach poświęconych bezpieczeństwu podczas pobytu w salach oraz na boiskach i innych terenach przyszkolnych czyli w miejscach gdzie każdego dnia spędzamy czas, bawiąc się i grając.

Z każdym dniem nasze reguły i zasady (zarówno te poznawane jak i przypominane) utrwalały się w pamięci, a stosowane w praktyce były, są i będą gwarancją przyjemnego uczestnictwa w świetlicowym życiu.

Wrześniowe spotkania zostały także wypełnione tematyką dotyczącą zasad kulturalnego zachowania, używania „magicznych” słów, dbania o życzliwe i miłe relacje koleżeńskie, które w świetlicy są niezwykle ważne, bo decydują o tym czy jest nam razem dobrze, serdecznie, przyjacielsko, sympatycznie i wesoło. Warto o to zadbać przez cały rok szkolny.

Międzynarodowy Dzień Kropki

W piątek, 15.09, w naszej świetlicy, tak jak i w całej szkole, zrobiło się gęsto i barwnie od wszelkiego rodzaju kropek. Obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Podczas zajęć przypomnieliśmy sobie historię Vashti, która stała się inspiracją do ustanowienia tego święta, zwracającego uwagę na wartość wiary we własne możliwości. Następnie tworzyliśmy prace korzystając z różnej wielkości i różnego koloru kółeczek origami, a także rozwiązywaliśmy i wykonywaliśmy szereg interesujących zadań i łamigłówek, w których główną rolę odgrywały kropki.

Starowinogradzki Piknik Jesienny

W pierwszy dzień jesieni, 23.09.2023 r., spotkaliśmy się w Parku Cytadela na Starowinogradzkim Pikniku Jesiennym i korzystaliśmy ze wszystkich przygotowanych atrakcji. Oglądaliśmy występy, jedliśmy smakołyki, uczestniczyliśmy w proponowanych zajęciach i działaniach, wśród których było także strzelanie z dziecięcego łuku, zabawy z chustą oraz aktywności plastyczne.

Co jeszcze we wrześniu?

  • Każdego dnia wesoło i aktywnie spędzaliśmy czas na boiskach i okalających je terenach,
  • Bawiliśmy się farbami i pastelami, tworząc kolorowe prace prezentujące postaci z bajek.