knockknock
Warsztaty Knock Knock

29 września 2022 r. uczniowie klasy 2c wzięli udział w warsztatach Knock Knock z majsterkowania rozwijających kreatywność, pasje i zainteresowania.

piknik_jesien
Starowinogradzki Piknik Jesienny – relacja

W słoneczny, sobotni dzień, 24 września, świetnie bawiliśmy się na Starowinogradzkim Pikniku Jesiennym.

lidl
„Szkoły pełne Talentów”

Nasza szkoła przystąpiła do kampanii społecznej Lidla „Szkoły pełne Talentów”.

szkolnaligawolontariacka
Szkolna Liga Wolontariacka 2022/2023 – VI edycja

Już po raz kolejny nasza szkoła włącza się w działania na rzecz zwierząt z poznańskiego Ogrodu Zoologicznego uczestnicząc w Szkolnej Lidze Wolontariackiej.

sprzatanie
Warta warta posprzątania!

W ramach 29. Akcji Sprzątanie świata – Polska! uczniowie klasy 6b uczestniczyli w porządkowaniu terenów nadwarciańskich w okolicach Parku Szeląg.

piknik
Starowinogradzki Piknik Jesienny

Zapraszamy na Starowinogradzki Piknik Jesienny!

pisarz
Spotkanie z pisarzem

16 września 2022 r. uczniowie klas 2 a i 2 c spotkali się ze wspaniałym pisarzem książek dla dzieci i młodzieży, podróżnikiem i biografem p. Łukaszem Wierzbickim.

dzienkropki
Dzień Kropki

15 września 2022 r. obchodziliśmy w szkole Międzynarodowy Dzień Kropki, święto kreatywności, odwagi i zabawy.

rozpoczecie
Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

1 września o godzinie 10.00 na boisku Szkoły Podstawowej nr 38 w Poznaniu odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023.

SKMBT_C203 22071211390
Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

1 września 2022 roku zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

koniec
Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

  „Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna…”ks. Jan Twardowski   Kolejny rok szkolny za nami. 24 czerwca 2022 r. wszyscy uczniowie otrzymali świadectwa i rozpoczęli wakacje. Dla absolwentów był to dzień pożegnania z SP38. Nie zabrakło wzruszeń, gratulacji i pięknych podziękowań. Uczniowie klas ósmych z radością i dumą odbierali […]

domekzkart
„Żywe obrazy”

Zapraszamy do obejrzenia galerii „Żywych obrazów”, które zostały przygotowane przez uczniów klasy 6 c.

akcja-charytatywna-paczka-dla-dzieci-z-domu-dziecka-w-szamotulach-sp38
Paczka dla dzieci z Domu Dziecka w Szamotułach – podziękowanie

Wszystkim serdecznie dziękujemy za włączenie się w akcję zbiórki darów dla dzieci i młodzieży z Domu Dziecka w Szamotułach. Dziękujemy za okazane serce i pomoc.

krucjata
Konkurs literacko-plastyczny „Krucjata Miłości według kardynała Stefana Wyszyńskiego” – wyniki 

Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie SP38, mamy zaszczyt ogłosić wyniki konkursu literacko-plastycznego pt. „Krucjata Miłości według kardynała Stefana Wyszyńskiego”, który odbył się w ostatnich dniach w naszej szkole.  Wyniki konkursu Klasy I-III Miejsce I – Antonina Makałowska (klasa 3a) Miejsce I – Zofia Piotrowska (klasa 3a) Miejsce II – Agata Cygan (klasa 3c) Miejsce II – […]

tabliczkamnozenia
Mistrz Tabliczki Mnożenia klas IV – wyniki

Potyczki z Tabliczką Mnożenia rozstrzygnięte! Miło nam poinformować, że zwycięzcami tegorocznej edycji szkolnego konkursu o tytuł MISTRZA TABLICZKI MNOŻENIA KLAS CZWARTYCH zostali ex aequo: Antoni Nowak (4c) i Adam Pawłowski (4c). Wicemistrzowski tytuł wyliczył Ignacy Kozłowski (4a). Dziękujemy czwartoklasistom za podjęcie wyzwania, a laureatom gratulujemy!

egzamin
Życzenia dla Ósmoklasistów

Drodzy Ósmoklasiści, życzymy Wam jasnego i otwartego umysłu, spokojnego i rzeczowego odczytania poleceń w arkuszach, kreatywnego wykorzystania wiedzy i umiejętności, które nabyliście w szkole, a także wiary w siebie, opanowania stresu i … szczęścia – słowem POWODZENIA podczas egzaminów! Dyrekcja wraz z gronem pedagogicznym i pracownikami szkoły

sp38-ogolnopolski-konkurs-przyrodniczy-swietlik
Wyniki XV edycji Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik

Z radością informujemy, że wśród uczestników tegorocznej edycji konkursu mamy zarówno uczniów wyróżnionych, jak i laureatów I i II miejsca. Oto nasi zwycięzcy: Laureat I miejsca (nagroda główna): Wojciech Kukawka, klasa 3c Jakub Markowski, klasa 5b Laureat II miejsca (nagroda): Paulina Berlińska, klasa 5b Marek Wiza, klasa 7c III miejsce – wyróżnienie: Franciszek Kwiatek, kl. […]